Nanga – Indygo 100 g

nan-03
Nanga
30,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Nanga Indygo to sproszkowane ziele indygowca barwierskiego. Służy do bezpiecznej koloryzacji włosów. Indygo wzmacnia włosy, kondycjonuje je i nadaje piękny połysk,  leczy problemy skórne, a przede wszystkim nadaje włosom piękny, głęboki kolor czerni, czerni z niebieskim połykiem lub brązu (hendigo).

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
100 g

Opis

Indygo Nanga nadaje włosom kolor  zmysłowej, głębokiej atramentowej czerni z niebieską poświatą. Przy jego użyciu możemy tworzyć również brązy. Sproszkowane ziele kondycjonuje włosy, nadaje im objętość i zdrowy wygląd. Włosy stają się błyszczące i odporne na uszkodzenia. Indygo jest bezpieczne i może być stosowane nawet przez kobiety w ciąży. Indygo pokrywa także siwe włosy (przy farbowaniu siwych włosów zaleca się zrobić podkład z henny, tzw. hennowanie dwuetapowe). Indygo Nanga jest bardzo drobno zmielone, dzięki czemu łatwo i przyjemnie nakłada się po rozwodnieniu z wodą.

Na końcowy efekt koloryzacji decydujący wpływ ma wyjściowy kolor włosów oraz sposób przygotowania ziół. Po spłukaniu ziół najlepiej zrezygnować z mycia włosów przez najbliższe 24-48 godzin, gdyż kolor nabiera trwałości. Indygo można dowolnie mieszać z innymi ziołami (przeważnie z henną). Indyga nie odstawiamy, po rozrobieniu z wodą o temperaturze pokojowej  powinno się je nakładać od razu na włosy. Indygo w postaci sproszkowanej ma kolor zielony, po zmieszaniu z wodą uwalnia niebieski barwnik. Indygo nadaje czarnym włosom piękny, niebieskawy połysk.

Zanim zafarbujemy włosy, dobrze jest wykonać próbę koloru na jednym kosmyku włosów (to dodatkowo pozwoli wykluczyć alergię skórną na indygo). Świeżo po użyciu indygo nie powinno stosować farb chemicznych i rozjaśniaczy. Indygo nałożone na bardzo jasne lub rozjaśniane włosy może dać efekt turkusowej zieleni.

Skład
Proszek z liści Indigofera Tinctoria 100%.
Kraj pochodzenia: Indie

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: