Khadi – henna złoty blond - pomysł na złote włosy
 • Khadi – henna złoty blond - pomysł na złote włosy
 • Farba Złoty blond - henna do włosów siwych
 • jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania - henna farba złocisty blond

Khadi – henna złoty blond

KHA-104
Khadi
48,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Henna Khadi złoty blond o całkowicie naturalnym składzie. W zależności od koloru wyjściowego barwi włosy na odcień od złotego blondu po złotoczerwonawy blond. Przeznaczona jest do włosów siwych i jasnych. Farba nie rozjaśnia, nie zafarbuje włosów ciemnych. Oprócz efektu koloryzacji Khadi henna złoty blond odżywia i wzmacnia włosy, które stają się odporniejsze na zabiegi termiczne i chemiczne.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
5
5,00/5 - 1 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
100 g

Opis

Złoty blond - Piękny złocisty kolor włosów w zasięgu ręki

Henna złoty blond Khadi pokrywa włosy cieniutką warstwą, która odbija światło, nadając włosom pięknego połysku. Wzmacnia, odżywia i regeneruje włosy, hamuje ich wypadanie. Farba wygładza włosy, sprawia, że są miękkie i podatne na układanie. Henna domyka łuski włosa, dzięki czemu chroni jego strukturę przed uszkodzeniami oraz zabezpiecza przed łamaniem i rozdwajaniem się końcówek. Nadaje piękny, wielowymiarowy kolor pełen refleksów i wydobywa z włosów to, co w nich najpiękniejsze. Sprawia, że są pogrubione i pełne życia.

Farba działa tonizująco na skórę głowy. Zmniejsza przetłuszczanie się włosów, eliminuje łupież, podrażnienia i wypryski skórne.

Nie zawiera nadtlenku wodoru, rezorcyny, ftalanów, amoniaku, kompozycji zapachowych ani żadnych innych substancji pochodzenia chemicznego. Hennom Khadi przyznano certyfikat BDiH, którym odznaczają się wyłącznie kosmetyki naturalne najwyższej jakości.

Sposób użycia
Ważne informacje przed rozpoczęciem farbowania:
1. Dłuższa obecność farby na włosach daje końcowy efekt z mocniejszymi odcieniami koloru czerwonego.
2. Farbowanie będzie tym trwalsze, im dłużej farba będzie znajdować się na włosach. Dzięki temu można uzyskać też bardziej efektywną pielęgnację i wzmocnienie.
3. Podczas przygotowania mieszanki do farbowania nie należy przekraczać temperatury 50°C. Przekroczenie zalecanej temperatury może spowodować wystąpienie widocznych żółtych tonów.
4. Częste używanie Henny Złoty Blond sprawia, że włosy będą stawały się coraz ciemniejsze. Aby do tego nie dopuścić, należy podczas następnych koloryzacji farbę nakładać tylko na odrosty. Pełny cykl farbowania zalecany jest co czwarty raz. Podczas kolejnych koloryzacji na wcześniej farbowane partie włosów można nakładać Cassię Khadi, która odżywia włosy i przywraca im intensywny blask.
5. Aby uniknąć czerwonych tonów i jednocześnie uzyskać intensywny kolor na włosach zaleca się powtórzenie farbowania bezpośrednio po pierwszej koloryzacji
6. Uwaga! Bezwzględnie odradza się dodawanie do farby innych składników niż wskazane w instrukcji. Zastosowanie nieodpowiednich substancji może wywołać między innymi niepożądane efekty farbowania lub sprawić, że farba w ogóle nie zadziała. Przestrzega się także przed dodawaniem kwaśnych składników, mogących zaburzać pH (tj. ocet lub sok z cytryny). Dodanie takich substancji może spowodować wystąpienie czerwonych tonów. Nie stosować też składników zawierających substancje olejowe, ponieważ zaburzają proces farbowania.
7. Po zakończeniu koloryzacji ziołowej nie rozjaśniać ani nie farbować włosów na blond farbą chemiczną (składniki ziołowe mogą wejść w reakcję ze składnikami chemicznymi i wywołać niepożądane efekty).
8. Po farbowaniu na naturalnie siwych włosach mogą pojawić się zielone barwy, które znikną po około dwóch dniach, tj. ukończonym procesie utleniania. Aby natychmiast pozbyć się niepożądanych odcieni, można powtórzyć farbowanie używając mieszanki: 70% cassii Khadi + 30% czystej henny Khadi w czerwonym odcieniu.
9. W przypadku, gdy ostateczny kolor farbowania nie do końca spełnia oczekiwania, można - bez żadnych niekorzystnych konsekwencji dla włosów – powtórzyć koloryzację ze zwróceniem uwagi na czas trzymania farby (w zależności od pożądanej mocy koloru – krócej lub dłużej). Innym sposobem jest użycie i mieszanie produktów koloryzujących Khadi, dzięki którym można uzyskać niespotykany, a przy tym naturalny kolor włosów;
10. Henna Złoty Blond to jedyna farba w rodzinie farb Khadi, która nie farbuje trwale włosów. Mimo to zaleca się przed rozpoczęciem farbowania wykonać test na niewielkim paśmie włosów, aby upewnić się co do oczekiwanego efektu koloryzacji.
11. Najważniejsze czynniki podczas farbowania to czas trzymania farby na włosach, temperatura farby oraz wody. Należy także pamiętać, że wpływ na ostateczny efekt ma także pierwotny kolor włosów a także ich struktura i kondycja.

Akcesoria potrzebne do farbowania:

 • farba Khadi w proszku,
 • duża ceramiczna/plastikowa/szklana miseczka,
 • woda lub czarna herbata o temperaturze 50˚C,
 • opcjonalnie sól (1 łyżeczka / 50g proszku),
 • rękawiczki foliowe lub gumowe,
 • stary ręcznik do ochrony ubrania przed plamami,
 • pędzel do aplikacji farby
 • czepek ochronny (dołączony do opakowania) lub folia spożywcza
 • ręcznik lub turban do owinięcia głowy po nałożeniu farby.

Czas farbowania: 15-60 minut. Czas trzymania farby zależy od koloru wyjściowego, struktury włosów i od tego, jaki kolor chce się uzyskać. Cienkie i zniszczone włosy potrzebują krótszego czasu farbowania niż włosy zdrowe i mocne.

Etapy koloryzacji
1. Przed przystąpieniem do farbowania umyć głowę delikatnym szamponem pozbawionym składników powlekających włosy tj. silikonów, polyquaternium i olejów. Obecność takich składników może spowodować zakłócenia koloryzacji. W skrajnych przypadkach może dojść do braku reakcji włosów z farbą – koloryzacja nie wystąpi.
2. Farbę należy nakładać na umyte włosy, lekko osuszone ręcznikiem. Włosy nie mogą być suche ani bardzo mokre.
3. Przygotowanie farby: proszek wymieszać z ciepłą wodą o temperaturze 50°C w proporcji 1:4, (50g proszku na 200 ml płynu). By stwierdzić dokładnie temperaturę zaleca się użyć termometru. W zależności od rodzaju farbowanych włosów można użyć więcej wody. Aby uniknąć przesuszenia włosów, można zwiększyć efekt nawilżający poprzez zamianę 20% wody na sok aloesowy, nie zawierający konserwantów i innych dodatków.
4. Dodana do mieszanki łyżeczka soli (jedna na 50 gram) lub użyta do rozmieszania proszku zamiast wody czarna herbata poprawi stabilizację i trwałość koloru.
5. Po wymieszaniu farba powinna mieć gładką i gęstą konsystencję.
6. Nakładana na włosy farba nie może być zimna ani wyschnięta, dlatego jeżeli nie ma się wprawy w szybkim nakładaniu farby, to podczas farbowania miseczkę z farbą warto trzymać w ciepłej wodzie, aby pozostała ciepła. Utrzymanie odpowiedniej temperatury farby jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanego efektu kolorystycznego.
7. Do nakładania farby używać małego pędzla, który dokładnie pokryje włosy również przy skórze.
8. Farbowanie włosów zaleca się rozpocząć od odrostów. W następnej kolejności nakładać farbę na całą długość włosów. Farbę, która pozostanie w miseczce, rozprowadzić na całej powierzchni włosów.
9. Po farbowaniu włosy muszą zostać przykryte folią spożywczą lub czepkiem oraz ręcznikiem. Dzięki temu zostanie utrzymane ciepło, a farba nie wyschnie.
10. Standardowy czas trzymania farby na włosach wynosi od 15 do 30 minut. Aby uzyskać czerwone odcienie, farbę można zmyć po godzinie - dopiero po upływie 30 minut zaczynają działać barwniki henny odpowiedzialne za czerwone odcienie.
11. Koloryzację zakończyć spłukując farbę letnią (nie gorącą) wodą tak długo, aż będzie całkiem czysta. Na świeżo farbowane włosy nie używać gorącego powietrza, np. z suszarki.
12. Włosy umyć nie szybciej niż 24 godziny po farbowaniu. W tym czasie nie używać odżywek ani żadnych produktów stylizujących (żelu, pianki, lakieru itd.). Żywotność nowo uzyskanego koloru można przedłużyć, jeśli przed pierwszym myciem głowy szamponem włosy zostaną naolejowane, np. olejkiem Khadi.
13. Ostateczny kolor będzie widoczny po około 48 godzinach od zakończenia farbowania.

Skład (INCI)

Cassia Auriculata Leaf Powder*, Indigofera Tinctoria Leaf Powder*, Lawsonia Inermis Leaf Powder*, Curcuma Longa Rhizome Powder*
* certyfikowany składnik organiczny

Zdrowe i skuteczne metody zmiany koloru włosów bez konieczności odwiedzania fryzjera

            Koloryzacja włosów dla większości kobiet kojarzy się ze zniszczeniami, a oczekiwane efekty utrzymują się przez krótki czas. Istnieje jednak możliwość zmiany tych skojarzeń poprzez zastosowanie złoty blond henna do włosów. Jest to produkt, który poza właściwościami barwiącymi nie niszczy struktury włosa, w zamian dostarczając mu wszystkich niezbędnych składników. Pozytywne opinie na temat preparatu potwierdzają jego skuteczność. Posiadanie kosmyków w wymarzonym kolorze przestaje być nierealne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają cienkie pasma i muszą szczególnie dbać o bezpieczny i jednocześnie gwarantowany efekt. Khadi henna blond sprawia, że włosy zyskują połysku i złotych refleksów pod warunkiem, że jest stosowana na pasma siwe bądź jasne. Złocisty blond nie sprawdzi się w przypadku ciemniejszych odcieni włosów. Henna khadi blond jest niezawodnym rozwiązaniem dla osób pragnących zmienić swój wygląd w naturalny i zdrowy sposób. Kosmetyk jest pozbawiony sztucznych składników, przez co kondycja nie ulega pogorszeniu. Zawarte w składzie zioła wygładzają strukturę pasm, a także docierają do głębszych części włosa odżywiając go i naprawiając.

Gdzie kupić hennę do farbowania włosów jasnych i siwych?

            Ceny profesjonalnych zabiegów fryzjerskich mogą przerażać. Stosując khadi złoty blond henna na włosy nie trzeba się tym martwić. Niska cena nie odbiera jednak satysfakcji ani skuteczności. Henna khadi złoty blond pozwala dbać o włosy bez zbytniej utraty pieniędzy. Poza efektami wizualnymi użytkownicy zyskują produkt do profesjonalnej pielęgnacji włosów każdego typu. Henna złoty blond do włosów korzystnie oddziałuje również na skórę głowy, co pozwala na jej stosowanie nawet u osób borykających się z różnymi dolegliwościami jak alergie czy podrażnienia. W trakcie użytkowania henny należy pamiętać, iż czas trzymania farby wpływa na końcowy rezultat. Im dłuższy proces tym mocniejszy kolor się uzyskuje.

Opinie 5,00 0 1 2 3 4 1 opinii

0 1 2 3 4
(5/5

wydobywa piękno jasnych odcieni

Henna pięknie wyrównała koloryt włosów i dodała mu wyrazistości. Włosy są grubsze, puszyste i bardziej lśniące, zyskały objętość i podatność na układanie. Zamierzam używać farby Khadi regularnie.

Khadi złoty blond

Opinia oczekuje na sprawdzenie przez moderatora.

1

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: