Henna do farbowania włosów - Ciemny blond firmy Khadi
 • Henna do farbowania włosów - Ciemny blond firmy Khadi
 • Khadi – henna ciemny blond
 • Naturalny ciemny blond - henna do włosów w kolorze ciemnego blondu Khadi.

Khadi – henna ciemny blond

KHA-117
Khadi
50,60 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Naturalna i całkowicie bezpieczna henna Khadi nadaje włosom jasnym kolor eleganckiego, pełnego blasku ciemnego blondu. jest do włosów siwych oraz we wszystkich odcieniach blondu. Farba nie zawiera utleniaczy, więc nie zafarbuje włosów ciemnych. Efekt koloryzacji jest trwały. Włosy po koloryzacji są doskonale odżywione, wygładzone, pogrubione i pełne złocistych refleksów o chłodnym odcieniu.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
100 g

Opis

Farba do włosów Ciemny blond Khadi

Henna ciemny blond pozwala uzyskać piękny, wielowymiarowy odcień ciemnego blondu. Pielęgnuje włosy na całej długości, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Włosy zostają powleczone warstwą ochronną, która sprawia, że są jedwabiste, elastyczne oraz odporne na łamanie i rozdwajanie. Henna normalizuje funkcje gruczołów łojowych, przeciwdziała wypadaniu włosów i przyspiesza gojenie się stanów zapalnych w obrębie skóry głowy.

Wszystkie składniki farby są całkowicie naturalne i pochodzą z Indii.
Efekty koloryzujące jak i odżywcze to efekt wspaniałego, naturalnego składu farby bogatego w składniki pochodzenia roślinnego takie jak: indygowiec barwierski, cassia, henna, łupiny granatu, czepota gambir, brezylka sappan, cyprzyn, jatrofa, orzech czarny, dębianki, migdałecznik, kleiszcze smakowite, rabarbar, wasak i aloes. Nie zawiera nadtlenku wodoru, ftalanów, rezorcyny, amoniaku ani innych substancji chemicznych, jest całkowicie bezpieczna dla włosów. Produkt szczyci się certyfikatem BDiH przyznawanym wyłącznie kosmetykom naturalnym najwyższej jakości.

Sposób użycia henny ciemny blond:

Kluczowe wskazówki przed farbowaniem:
1. Efekt końcowy farbowania zależy od czasu, w którym farba będzie znajdować się na włosach – im dłużej farba będzie trzymana na włosach, tym ciemniejszy i bardziej intensywny będzie ostateczny odcień;
2. Należy przestrzegać temperatury wody – zbyt wysoka może sprawić, że docelowy ciemny blond uzyska żółty odcień. Optymalną temperaturą jest 50˚C.
3. Pod wpływem zbyt częstego farbowania włosy mogą stawać się coraz ciemniejsze (henna się nadbudowuje). W celu uniknięcia efektu ciemnienia należy przy kolejnych aplikacjach farby zaleca się nakładanie jej tylko na odrosty. Aby osiągnąć najlepszy efekt, pełny schemat farbowania należy powtarzać co czwartą koloryzację – wtedy farba może znajdować się na włosach krócej. Przy kolejnych koloryzacjach na wcześniej farbowane partie włosów można nakładać Cassię Khadi, a farbę blond stosować tylko na odrosty.
4. Aby uzyskać najlepszy efekt wyrazistego ciemnego blondu pozbawionego czerwonych odcieni, przeprowadzić powtórne farbowanie bezpośrednio po pierwszej koloryzacji włosów – to lepsze rozwiązanie niż dłuższe trzymanie farby na włosach, ponieważ czerwony barwnik aktywuje się po około 30 minutach.
5. Po koloryzacji ziołowej Henną Ciemny Blond nie rozjaśniać ani nie farbować włosów farbą chemiczną, ponieważ reakcja składników ziołowych z chemicznymi może spowodować nieoczekiwany i niepożądany efekt.
6. Efekt koloryzacji mogą znacząco zakłócić także dodane podczas procesu farbowania składniki, które nie zostały wskazane w instrukcji. Ponadto nie używać substancji zaburzających pH farby (mogą spowodować mocno czerwony efekt kolorystyczny), np. ocet czy sok z cytryny. Warto pamiętać, że kosmetyki na bazie olejów stosowane bezpośrednio przed koloryzacją mogą utrudnić działanie naturalnym barwnikom.
7. Niekiedy może zdarzyć się, że efekt koloryzacji na włosach siwych może przybierać zielone odcienie – w takim wypadku odczekać kilka godzin, a w wyniku naturalnego utleniania barwników zielony odcień zniknie. Aby natychmiast pozbyć się niepożądanego efektu, powtórzyć koloryzację przy pomocy mieszanki: 70% cassii Khadi + 30% czystej czerwonej henny ciemny blond Khadi.
8. Jeśli końcowy efekt koloryzacji nie jest satysfakcjonujący, farbowanie włosów można powtórzyć (nie będzie to miało niekorzystnego wpływu na zdrowie włosów, ponieważ naturalna farba ziołowa nie uszkadza włosów).
9. Należy pamiętać, że końcowy efekt zależy w głównej mierze od wyjściowego koloru włosów, ich struktury, czasu trzymania farby na włosach, a także temperatury wody i użytych dodatków.
10. Zaleca się bezwzględne przestrzeganie instrukcji producenta.
Do farbowania włosów potrzebne są:

 • farba Khadi Ciemny Blond w proszku,
 • duża miseczka (z plastiku, szkła lub ceramiki),
 • woda lub czarna herbata o temperaturze 50˚C,
 • opcjonalnie sól (1 łyżeczka / 50g proszku),
 • rękawiczki foliowe/gumowe,
 • stary ręcznik do ochrony odzieży,
 • pędzel do aplikacji farby,
 • czepek ochronny (znajduje się w opakowaniu) lub folia spożywcza,
 • ręcznik lub turban do owinięcia głowy po nałożeniu farby.

Czas farbowania: 15-60 minut w zależności od planowanego efektu, koloru wyjściowego i struktury włosów. Cienkim i zniszczonym włosom wystarczy krótszy czas farbowania, niż ma to miejsce w przypadku mocnych i zdrowych włosów.

Kroki w koloryzacji przy pomocy henny ciemny blond Khadi:

1. Przed farbowaniem umyć głowę oczyszczającym, lecz łagodnym szamponem (pozbawionym składników oblepiających strukturę włosa – takie składniki utrudniają działanie barwników zawartych w farbie). Proces koloryzacji będzie przebiegać optymalnie wtedy, gdy włosy będą umyte i lekko osuszone ręcznikiem. Po umyciu owinąć włosem ręcznikiem, aby nie były zbyt suche w momencie nakładania farby.
2. Farbę w proszku należy zmieszać z ciepłą wodą (ewentualnie czarną herbatą) o temperaturze 50˚C. Wskazówka: by dokładnie ustalić temperaturę, warto użyć termometru np. spożywczego. Proporcja płynu do proszku powinna wynosić 4 do 1, to znaczy 200 ml płynu na 50g proszku. W zależności od rodzaju włosów mogą one wymagać więcej płynu. Jeśli farbowane włosy są silnie przesuszone, można zastąpić jedną piątą płynu np. sokiem aloesowym (bez konserwantów).
3. Aby uzyskać trwalszy kolor, do mieszanki dodaj sól w proporcji: 1 łyżeczka soli na 50g proszku. Podobny efekt można uzyskać po zmieszaniu proszku z czarną herbatą.
4. Do nałożenia farby najlepiej wykorzystać mały pędzel przeznaczony specjalnie do farbowania.
5. Osoby, które nie mają doświadczenia w farbowaniu włosów tj. szybkim i sprawnym nakładaniu farby, powinny trzymać pojemnik z mieszanką w ciepłej wodzie, by farba nie wystygła. Temperatura farby jest bardzo ważna dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego.
6. Farbę należy w pierwszej kolejności nałożyć na odrosty, a dopiero później można farbować włosy na całej ich długości. Farbę, która pozostanie po koloryzacji, warto wmasować równomiernie na całej powierzchni włosów.
7. Farbę należy nakładać na włosy stosunkowo szybko. Później, by utrzymać ciepło oraz nie pozwolić farbie wyschnąć, włosy przykryć folią spożywczą lub czepkiem foliowym oraz owinąć ręcznikiem/turbanem.
8. Henna powinna znajdować się na włosach przez 15 do 30 minut. Wskazówka: w zależności od oczekiwanego efektu koloryzacji farba może znajdować się na włosach nawet 60 minut. Należy przy tym pamiętać, że po około 30 minutach trzymania farby na włosach (przy zachowaniu zalecanej temperatury wody) czerwona henna zawarta w farbie zaczyna się uaktywniać, przez co kolor uzyska bardziej czerwone tony.
9. Po upływie wskazanego czasu włosy można spłukać tylko i wyłącznie przy użyciu letniej – nie gorącej – wody.
10. Bezpośrednio po farbowaniu nie używać produktów do stylizacji włosów i odżywek. Niewskazane są także zabiegi odżywcze oraz gorące powietrze, pochodzące na przykład z suszarki. W związku z tym, że przez pierwsze 24 godziny barwniki najefektywniej wiążą się z włosami, najlepiej umyć głowę dopiero po upływie tego czasu. Wskazówka: żywotność koloru będzie dłuższa, gdy przed pierwszym myciem po koloryzacji włosy zostaną nasączone olejem Khadi.
11. Ostateczny kolor ustali się po upływie około 48 godzin.

Skład (INCI)
Indigofera Tinctoria leaf powder*, Cassia auriculata Leaf powder*, Lawsonia Inermis leaf powder*, Punica Granatum rind powder, Uncaria Gambir extract, Caesalpinia Sappan wood powder, Cordia Dichotoma leaf powder*, Jatropha Curcas leaf powder, Juglans Nigra husk powder, Quercus Infectoria gall extract, Terminalia Chebula fruit powder*, Aegle Marmelos rind powder, Rheum Emodi root powder, Adhatoda Vasica leaf powder*, Aloe Barbadensis leaf powder*
* składnik pochodzący z kontrolowanych upraw ekologicznych

Henna ciemny blond Khadi, dzięki której uzyska się efekty niczym z salonu fryzjerskiego

Pielęgnacja włosów stanowi bardzo istotny element jeśli chce się posiadać piękne i przede wszystkim zdrowe pasma. Chęć koloryzacji kosmyków często sprawia, że niszczy się strukturę włosa poprzez zastosowanie sztucznych składników. Ciemny blond farbowanie pozwala na ożywienie koloru bez szkodliwego działania na kondycję pasm. Henna na włosy blond ciemny opiera się wyłącznie na naturalnych półproduktach dlatego też poza efektem zmiany koloru zyskuje się także wygładzenie i nawilżenie od nasady, aż po same końce. Po zastosowaniu ciemny blond henna do włosów khadi zauważyć można wyeliminowanie problemu rozdwajania się końcówek. Był to zazwyczaj główny powód skracania włosów, które uniemożliwiało zapuszczenie długich pasm. Farbowanie na ciemny blond preferowane jest dla osób posiadających jasne bądź siwe kosmyki. W przypadku ciemniejszych odcieni nie uzyska się oczekiwanego efektu. Henna do włosów ciemny blond to połączenie najlepszych ziół, które zabezpieczają włosy przed uszkodzeniami, a także niekorzystnym działaniem promieni UV. Jest więc to produkt, który może uzupełnić pielęgnacje włosów na stałe.

Henna khadi ciemny blond czyli bezpieczne farbowanie włosów jasnych

Henna khadi ciemny blond włosy w odróżnieniu od tradycyjnych farb może być bez obaw stosowana także u osób, u których pojawiają się podrażnienia skóry bądź łupież. Produkt został przebadany dermatologicznie i jest w pełni bezpieczny. Farbowanie henną khadi ciemny blond nie powinno nikomu stwarzać trudności, dlatego można je śmiało wykonywać w warunkach domowych. Długość trzymania khadi ciemny blond henna do włosów na głowie zależy od kondycji pasm, a także oczekiwanego odcienia kosmyków. Henna do włosów blond ciemny potęguje swoje działanie wraz z upływem czasu. Dużą zaletą jaką charakteryzuje się henna na blond włosy jest również korzystna cena. Wreszcie można zapomnieć o kosztownych wizytach u fryzjera w celu zmiany koloru włosów.

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: