Dlaczego warto wybrać Sattva Ayurveda - henna mahoń
Mieszanka na bazie ziół nadaje włosom miękkość, blask oraz intensywny mahoniowy kolor. Wyraźnie pogrubia włosy i nadaje im zachwycającą objętość. Włosy stają się mocniejsze, zdrowsze, odporne na uszkodzenia mechaniczne, bardziej gładkie, lejące i błyszczące. Henna Mahoń Sattva Ayurveda pokrywa również siwe włosy. Jest całkowicie naturalna i bezpieczna, może być stosowana także przez kobiety w ciąży.
Na ostateczny efekt koloryzacji wpływa wyjściowy kolor i kondycja włosów oraz wcześniejsze zabiegi, jakim były poddawane. Po spłukaniu ziół naljlepiej zrezygnować z mycia włosów przez najbliższe 24-48 godzin, gdyż kolor się utlenia i nabiera trwałości. Mieszankę można mieszać z innymi ziołami lub przyprawami podkreślającymi kolor. Po zmieszaniu z ciepłą wodą mieszanka jest gotowa do nałożenia na włosy.
Henna Mahoń Sattva Ayurveda nie jest testowana na zwierzętach. W zależności od długości włosów nadaje się nawet na kilka aplikacji.
Farby Sattva Ayurveda to dawne produkty Swati Ayurveda o lepszej jakości (drobniej zmielone) w bardziej ekologicznych opakowaniach.
Sposób użycia henny Sattva - mahoń:
Umyj włosy szamponem (bez silikonów, najlepiej z dodatkiem SLES lub SLS, by lepiej doczyścić włosy przed koloryzacją).
Wymieszaj potrzebną ilość proszku z ciepłą wodą o temperaturze około 50 ° C, aby utworzyć gładką pastę o konsystencji gęstej śmietany. Dokładnie wymieszaj. Załóż rękawiczki ochronne, aby chronić ręce przed zabarwieniem. Zabezpiecz czoło, uszy i kark tłustym kremem, by nie uległy zafarbowaniu. Podziel włosy sekcje, nakładaj dokładnie pastę od nasady po końce w każdej sekcji. Owiń głowę folią lub nałóż załączony czepek, a na to ręcznik, aby zachować odpowiednią temperaturę (ciepło otwiera łuski włosa i ułatwia hennie penetrację). Pozostaw na włosach przez 2-3 godziny. Zmyj hennę ciepłą wodą. Wstrzymaj się od mycia włosów szamponem przez 24-48 h w celu utlenienia się farby na włosach i utrwaleniu efektu.
Skład (INCI)
Lawsonia Inermis, Indigofera Tinctoria, Beta Vulgaris, Alkanna Tinctoria, Emblica Officinalis, Eclipta Alba, Azadirachta Indica.
Kraj produkcji: Indie