Miksohenna – Katha
  • Miksohenna – Katha

Miksohenna – Katha

mz-05
Miksohenna
33,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Katha (Khadira) jest ziołem stosowanym w medycynie ajurwedyjskiej. Służy także do barwienia włosów. W mieszankach z henna przygasza ją do neutralnych odcieni brązu. Rozcieńczona katha na jasnych włosach daje chłodne blondy. Katha nadaje włosom objętość i połysk. Podbija kolo i nadaje włosom odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
100 g

Opis

Katha to sproszkowana kora rośliny o nazwie Accacia katechu. Jest bogata w katechiny, które mają działanie przeciwzapalne i tonizujące. Miksokatha na włosom blond będzie nadawać piaskowy, chłodny odcień, w mieszankach ziół na bazie henny, będzie ją przygaszać w stronę brązu. Efekty kolorystyczne są podobne do Kalpi Tone. Katha zawiera brązowy barwnik.

Sposób użycia
Kathę rozrobić z wodą destylowaną o temperaturze 50 stopni. Kathę można zmieszać z odwarem z siemienia lnianego, to poprawi konsystencję papki. Odstawić na minimum 10 godzin. Nałożyć na całą długość włosów. Trzymać minimum 4 godziny, spłukać wodą. Kathę można swobodnie mieszać z cassią, daje delikatne, piaskowoblond odcienie. Kathę można także mieszać z henną, indygo i rubią. Nie reaguje na zmianę pH, więc można ją odstawiać razem z innymi, zakwaszonymi ziołami (henną, cassią)
Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące kathy oraz tego, jakich rezultatów możesz się spodziewać, zajrzyj tutaj: http://henna-miksologia.blogspot.com/2021/02/miksoarjuna-i-miksokatha-wrzesien-2020.html

Skład (INCI)
100% Acacia katechu

Kraj pochodzenia: Indie

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: