• -15,69 zł
Ziółka z Sojatu - Rubia Cordifolia (Manjistha)
  • Ziółka z Sojatu - Rubia Cordifolia (Manjistha)

Ziółka z Sojatu - Rubia Cordifolia (Manjistha)

zzs-07
Ziółka z Sojatu
36,69 zł
21,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Rubia Cordifolia (Manjistha) obfituje w barwniki (purpurynę i alizarynę). Jej wysuszone i sproszkowane korzenie znajdują zastosowanie (oprócz medycyny ludowej) między innymi w ziołowej koloryzacji włosów. Używając rubii, można nadać włosom brzoskwiniowe, truskawkowe, fioletowe lub burgundowe odcienie.

Data ważności: 01/2023

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Wyprzedaż
Tak
Masa netto
100 g

Opis

Rubia Ziółka z Sojatu jest używana jako dodatek do ziół koloryzujących włosy oraz jako odżywka kondycjonująca do skóry głowy. Nadaje włosom głęboki połysk i nadaje im objętość. Rubia Ziółka z Sojatu ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwłojotokowe i tonizujące skórę głowy. Używa się ją najczęściej w mieszankach z indygo, henną, casią lub katamem.

Na jasnych włosach rubia nadaje włosom:

  • Rubia + henna = brzoskwiniowo-czerwony kolor,
  • Rubia + indygo = fioletowy lub burgundowy odcień
  • Rubia + cassia = truskawkowy, lekko różowo-brzoskwiniowy blond,
  • Rubia + katam = purpura, fiolet.

Ciemnym włosom rubia nadaje jedynie widoczną w słońcu brzoskwiniową poświatę. Nie rozjaśnia ciemnych włosów, ale podbija tony.

Sposób użycia
Rubię można dodać do wcześniej odstanych ziół tuż przed nałożeniem na włosy lub pozostawić do odstania razem z innymi ziołami. Dla rubii pH mieszanki nie jest specjalnie istotne, ważniejsza jest temperatura wody, z jaką ją połączymy (woda o temperaturze 50-60 stopni sprawia, że nadawane przez rubię tony są bardziej wyraziste i zdecydowane). Rubię wraz z innymi ziołami trzymamy tyle co zwykle (w mieszankach z indygo krócej, do 2 godzin, w mieszankach z innymi ziołami - wedle upodobań, choć najlepsze efekty można zauważyć po ok 3-4 godzinach).

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące rubii oraz tego, jakich rezultatów możesz się spodziewać, zajrzyj tutaj: http://henna-miksologia.blogspot.com/2021/01/miksorubia-przygotowanie-i-obszerne.html

Skład (INCI)
Rubia Cordifolia (Manjistha) Root powder 100%
Kraj produkcji: Indie

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: