Pole henny indygo - farbowanie włosów - czarno niebieski
Indygo Pole Henny nadaje włosom kolor głębokiej atramentowej czerni z niebieską poświatą. Pogrubia włosy, dodając im oszałamiającej objętości. Włosy stają się zdrowsze, niesamowicie lśniące i odporne na uszkodzenia. Produkt jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany przez kobiety w ciąży. Pokrywa także siwe włosy.
Na końcowy efekt koloryzacji decydujący wpływ ma wyjściowy kolor włosów. Po spłukaniu farby najlepiej zrezygnować z mycia włosów przez najbliższe 24-48 godzin, gdyż kolor się utlenia i nabiera trwałości. Indygo można dowolnie mieszać z innymi mieszankami ziół (przeważnie mieszane jest z henną). Indyga nie polecamy odstawiać, po rozrobieniu z wodą i dodaniu szczypty soli powinno się go nakładać od razu. Do papki z indygo można dodać łyżkę henny w celu uzyskania trwalszych rezultatów. Indygo w postaci sproszkowanej ma kolor zielony, po zmieszaniu z wodą uwalnia swój głęboko niebieski barwnik. Indygo nadaje czarnym włosom piękny, niebieskawy połysk.
Henna Indygo zostało starannie zapakowane w nowe, biodegradowalne opakowanie. Indygo pochodzi z czystych upraw z indyjskiego stanu Rajasthan. nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, pestycydów, soli metali, konserwantów. Jest to 100% czysta Indigofera tinctoria.
Uwaga! Efekt końcowy farbowania naturalnymi środkami roślinnymi zależy od wyjściowego koloru włosów i długości trzymania mieszanki na włosach. Zanim więc zafarbujemy włosy, dobrze jest wykonać próbę na jednym kosmyku. Świeżo po użyciu indygo nie powinno stosować farb chemicznych i rozjaśniaczy.
Sposób użycia Indygo pole henny:
Receptury z indygo (proporcje na włosy do ramion)
- indygo jako odżywka koloryzująca (uzyskanie niebiskiej poświaty na ciemnych włosach)
100 g indygo, ok filiżanki wody. Składniki należy wymieszać. Do mieszanki należy dodać szczyptę soli, wymieszać i nałożyć od razu na włosy. Spłukać włosy wodą po minimum godzinie. Im dłużej indygo pozostaje na włosach, tym efekt trwalszy a kolor – głębszy. Warto do tej mieszanki dodać łyżkę henny – indygo będzie lepiej trzymało się włosów.
- indygo jako składnik farby do włosów (uzyskanie chłodnego brązu)
1 część indygo + 3 części henny
Należy wymieszać hennę z wodą na papkę o konsystencji gęstej śmietany. Mieszankę odstawiamy w ciepłe miejsce na przynajmniej 5-6 godzin, aby uwolniła maksymalnie dużo barwnika. Mieszanka powinna zmienić kolor z zielonego na khaki do rdzawego. Dopiero przed samym nałożeniem należy dodać do mieszanki indygo, jeśli jest taka potrzeba, uzupełnić wodę (do uzyskania odpowiedniej konsystencji). Mieszankę należy równomiernie rozprowadzić na włosach i trzymać kilka godzin. Im dłużej, tym głębszy uzyskamy kolor. Włosy należy spłukać bardzo dokładnie, dużą ilością wody. Taki sposób barwienia nada czekoladowo-brązowy, chłodny kolor.
Przy zachowaniu proporcji 1 część indygo + 1 część henny kolor będzie dużo ciemniejszy, o chłodniejszym odcieniu.
- farbowanie włosów na czarno - dwustopniowe henna + indygo
Dzień 1.
Należy przygotować hennę – 100 g proszku mieszamy z ok. 300 ml wody (do uzyskania konsystencji gęstej śmietany). Odstawiamy na min 6 godzin. Mieszankę po uwolnieniu barwnika nakładamy na włosy, po godzinie dokładnie spłukujemy.
Dzień 2.
Należy przygotować indygo – 100g proszku mieszamy z ok. 300 ml wody (do uzyskania konsystencji gęstej śmietany) i od razu nakładamy na włosy. Wykorzystując tą metodę, można uzyskać czarny kolor. Jeśli kolor nie wyszedł dostatecznie ciemny, ponownie aplikujemy samo indygo. Kolor będzie się utleniać i ostateczny efekt będzie widoczny po 24 godzinach.
Skład: 100% Indigofera tinctoria.
Kraj pochodzenia: Indie