Henna do włosów Czerwona i Ruda - Khadi
Henna Khadi została wyprodukowana wyłącznie na bazie naturalnych składników pochodzenia roślinnego. Nie zawiera substancji chemicznych, w tym: perhydrolu, amoniaku, rezorcyny, ftalanów, SLS i innych. Farby Khadi wolne są także od konserwantów, sztucznych barwników i kompozycji zapachowych. Są w pełni zdrowe i bezpieczne. Nie ma żadnych ograniczeń co do jej stosowania (poza uczuleniem na hennę – należy wykonać test uczuleniowy na niewielkim fragmencie skóry.)
Wszystkie ziołowe farby Khadi (kolor czerwony, rudy) posiadają Certyfikat BDIH, dzięki któremu zyskujesz pewność, że spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym i zostały wyprodukowane z najwyższej jakości składników.
Dzięki specjalistycznym metodom produkcji, farby Khadi działają intensywniej niż inne farby do włosów. Dodatek ajurwedyjskich ziół sprawia, że włosy są dogłębnie odżywione, nawilżone, pogrubione, jedwabiście gładkie i niesamowicie lśniące. Farby Khadi nie rozjaśniają włosów (nie odbarwiają włosów). Mogą być mieszane z innymi ziołami do włosów, co stwarza możliwość uzyskania niepowtarzalnych odcieni.
Sposób użycia czerwonej i rudej henny do włosów
I. Metoda farbowania mniej czasochłonna:
1. Umyj włosy szamponem bez silikonów (najlepiej delikatnym bez SLS i SLES)
2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 80°C (biały wrzątek), wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Ta farba wymaga gorącej wody, ponieważ kolor jest wtedy bardziej intensywny (ciepło poprawia oddziaływanie farby na włosy). Mieszanka jest gotowa do użycia, gdy przestygnie (nakładamy ciepłą, ale nie gorącą papkę).
3. Ostudzoną farbę nakładamy na całą długość włosów (pamiętaj, aby nałożyć rękawiczki).
4. Włosy owijamy folią i ciepłym ręcznikiem.
5. Pozostawiamy na głowie od 30 minut do 2 godzin
6. Spłukujemy włosy letnią wodą (domykamy w ten sposób łuski włosów, dzięki czemu są bardziej lśniące i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne).
7. Kolor nabiera intensywnego odcienia kilka dni po farbowaniu (dzięki procesowi utleniania)
II. Metoda wymagająca specjalnego przygotowania henny:
1. Hennę wymieszaj w szklanej lub porcelanowej miseczce z sokiem z cytryny lub pomarańczy do uzyskania konsystencji gęstej pasty (zakwaszenie środowiska).
2. Miseczkę zakryj folią, owiń szmatką lub folią aluminiową i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin. Jeśli się spieszysz, odstaw hennę w bardzo ciepłe miejsce o temperaturze ok. 35 st. C, np. na kaloryfer, na dwie godziny. Uważaj aby henny nie ugotować, bo wtedy nie uzyskasz wielowymiarowego koloru pełnego refleksów)
3. Gdy henna będzie już gotowa, tuż przed użyciem, dodaj jeszcze trochę soku z cytryny lub pomarańczy i rozrób pastę do konsystencji bardzo gęstego jogurtu.
4. Umyj włosy szamponem bez silikonów (najlepiej bez SLS i SLES)
5. Załóż rękawiczki i nałóż hennę na świeżo umyte i suche włosy.
6. Nałóż foliowy czepek i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu.
7. Pozostaw hennę na włosach przez kilka godzin – maks. 6. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym intensywniejszy i trwalszy będzie kolor.
8. Spłucz włosy dokładnie letnią wodą.
9. Kolor stanie się intensywniejszy w kilka dni po farbowaniu (utlenianie).
Skład (INCI)
100% czysta henna Lawsonia Inermis
Kolor: czerwony, rudy
Zmiana naturalnego koloru włosów u kobiet i mężczyzn nie należy do nowinek, które przyniósł do nas XX wiek. Koloryzacja to proces, który znany był już najprawdopodobniej w starożytności, gdzie farbowaniu poddawali się wszyscy, niezależnie od płci. Najczęściej wykorzystywano do tego naturalne substancje, które pozwalały na przyciemnienie włosów. Dziś w drogeriach dominuje chemiczny sposób koloryzacji włosów – zewsząd atakują nas reklamy farb, szamponów, szamponetek czy kremów koloryzujących, których producenci zapewniają o skuteczności i bezpieczeństwie. Niestety zawierają one również substancje, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Wszechobecny nikiel czy parabeny niewątpliwie źle wpływają na organizm człowieka, stąd dobrym pomysłem jest niejako powrót do korzeni – i postawienie na przykład na farbowanie henną na rudo. Henna Khadi Red to jeden z tych specyfików, który garściami czerpie z natury i doświadczenia kobiet sprzed wieków!
Henna Khadi red – jak to działa?
Farbowanie włosów henną na rudo od Khadi to proces niesłychanie prosty. Barwnik zawarty w hennie w 100% pochodzi z ekstraktu roślinnego, co sprawia, że jest łatwa w aplikacji i bezpieczna nawet dla zniszczonych włosów. Ruda henna do włosów Khadi jest dostępna w formie specjalnego proszku, który miesza się z wodą aż do uzyskania konsystencji pasty lub śmietany. Henna czerwona do włosów powinna pozostać na głowie od 30 minut do 2 godzin, po czym wystarczy ją spłukać! Ruda henna Khadi do włosów to świetny sposób na ich odżywienie! Ajurwedyjskie zioła, które zawiera henna Khadi czerwona sprawiają, że włosy będą nawilżone, pogrubione i pełne wigoru.
Henna do włosów Khadi opinie klientów
Mimo, iż chemiczne farbowanie wciąż cieszy się ogromną popularnością, Khadi henna do włosów ruda również posiada rozszerzające się grono konsumentów a nas cieszą liczne henna do włosów Khadi opinie na temat zbawiennego wpływu hennowania na włosy! Khadi henna do włosów rudy kolor to najlepszy sposób na zmianę swojego wizerunku!