Henna Ziółka z Sojatu to henna indyjska. Koloryzuje trwale na rudoczerwony kolor (na włosach jasnych, na włosach ciemnych można uzyskać burgund, kasztan, mahoń i inne – w zależności od wyjściowego koloru włosów, sposobu przygotowania, ekspozycji na włosach i dodatków). Henna Ziółka z Sojatu łączy się z keratyną włosów, dzięki czemu efekt koloryzacji jest trwały. Hennowanie znacząco poprawia kondycję włosów i zwiększa ich grubość oraz objętość. Henna zmniejsza wypadanie i przetłuszczanie się włosów oraz poprawia ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Chroni także przed promieniowaniem UV. Hennę można łączyć z innymi ziołami lub przyprawami w celu osiągnięcia bardziej wyrazistych odcieni. Na efekt koloryzacji wpływa czas ekspozycji na włosy. Im dłużej trzymamy hennę na włosach, tym ciemniejszy, bardziej wyrazisty kolor.
Odcień henny możemy kontrolować i modyfikować dzięki dodatkom:
Rudy: cassia, kurkuma, acerola, napar z rumianku, nagietka, lipy, sok z rokitnika, miód
Czerwień: sproszkowana słodka papryka, sproszkowany burak, napar z hibiskusa, czarnej malwy, klitorii, herbaty. Zioła pakowane są w ekologiczne i biodegradowalne papierowe torebki.
Sposób użycia henny Ziółka z Sojatu
Najpierw przygotowujemy zioła, gdyż wymagają odstawienia na jakiś czas, potem oczyszczamy skórę głowy i włosy (bezpośrednio przed aplikacją henny do włosów)
Przed nałożeniem henny włosy należy umyć szamponem z mocnum detergnentem (z sls, sles) oraz z EDTA, aby oczyścić włosy ze wszystkich zanieczyszczeń, nadbudowanych minerałów oraz silikonów.
Proszek należy wysypać do miski, dołożyć kwaśny dodatek (np. acerolę w proszku) i dodać wody destylowanej/naparu ziołowego/glutka lnianego o temperaturze 60 stopni, tak aby uzyskać konsystencję gęstej pasty. Mieszamy, aż znikną grudki. Odstawiamy w ciepłe miejsce na kilka godzin. Nakładamy na całą długość włosów na 3-12 godzin. Zabezpieczamy włosy foliowym czepkiem i starym ręcznikiem. Na końcu wpłukujemy pastę z włosów letnią wodą (włosy można uprzednio moczyć w misce, by potem łatwiej usunąć resztki ziół pod bieżącą wodą). Unikamy używania szamponu i kosmetyków do włosów przez ok. 48 godzin.
Dodatki pozwalające kontrolować kolor:
Na rudy:
cassia, kurkuma, acerola, napar z lipy, rumianku, nagietka, sok z rokitnika
Na czerwień:
sproszkowana papryka, burak, hibiskus, napar z czarnej malwy, czerwonej herbaty, ocet winny, kamala, kampesz, klitoria, rubia, czerwone drzewo sandałowe
Na brąz:
Napar z obierek ziemniaków, napar z łupin orzecha włoskiego, cynamon, kalpi tone, bhringraj
Skład
100% Lawsonia Inermis
Kraj pochodzenia: Indie