Ziółka z Sojatu – Cassia
  • Ziółka z Sojatu – Cassia

Ziółka z Sojatu – Cassia 250 g

zzs-05
Ziółka z Sojatu
68,20 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Cassia Ziółka z Sojatu to wysuszone, bardzo drobno sproszkowane liście Cassia obovata. Po zalaniu ciepłą wodą ziółka wydzielają złotawy barwnik, który kondycjonuje włosy i nadaje im złote tony i refleksy. Cassia po zmieszaniu z henną daje na jasnych włosach rudości, a z henną i indygo tworzy jasne brązy. Jeśli łączymy cassię z innymi ziołami (henna, indygo), to rozrabiamy je i odstawiamy osobno, łącząc tuż przed nałożeniem na włosy.
Zioła pakowane są w ekologiczne i biodegradowalne torebki papierowe.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
250 g

Opis

Cassia Ziółka z Sojatu to ziółko, które delikatnie ozłaca i ociepla kolor jasnych włosów. Cassia Ziółka z Sojatu ociepla jasne blondy, na ciemnych przynosi głównie efekt kondycjonujący – bez wyraźnych zmian w kolorze. Cassia Ziółka z Sojatu pogrubia włosy, nadaje im objętość i zmniejsza ich przetłuszczanie się. Może być stosowana solo lub w mieszankach. Można ją użyć do uzyskiwania rudości (cassia+henna) lub jasnych brązów (cassia+henna+indygo, kalpi tone, bhringraj)
Dodatki do cassii pomagające uzyskać jasny blond: acerola, napar z lipy, rumianku, nagietka, sok z rokitnika, miód.
Dodatki pomagające uzyskać ciemny blond: amla, kalpi tone, brahmi, bhringraj, napar z kory dębu, napar z łupin orzecha włoskiego, rubia (tworzy brzoskwiniowe i truskawkowe blondy). Dodatki pomagające uzyskać rudy: kurkuma, henna
Dodatki pomagające uzyskać jasny brąz: henna+indygo

Sposób użycia
Cassię przed użyciem należy zakwasić, dodając np. acerolę, amlę, sok z rokotnika, hibiskua, sok jabłkowy lub inny kwaśny dodatek. Po pomieszaniu z ciepłą wodą (ok. 50 stopni) i dokładnym rozmieszaniu, cassię dobrze jest odstawić (pod przykryciem) w ciepłe miejsce.
Przed nałożeniem cassii/mieszanki z cassią włosy należy umyć szamponem z mocnym detergnentem (z sls, sles) oraz z EDTA, aby oczyścić włosy ze wszystkich zanieczyszczeń, nadbudowanych minerałów oraz silikonów. Przy twardej wodzie można wykonać maskę chelatującą (połączyć maskę z prostym składem, bez silikonów kwaskiem cytrynowym). Papkę z casii nakładamy na całą długość świeżo umytych, odsączonych włosów. Trzymamy według uznania pod foliowym czepkiem i ręcznikiem 1-12 godzin. Opcjonalnie cassię można rozrobić na naparze z siemienia lnianego lub lipy. Cassię zmywamy letnią wodą (wcześniej można namoczyć włosy w misce wodą, żeby łatwiej usunąć włosy pod bieżącą wodą). Unikamy używania szamponu i innych kosmetyków przez 48 h.

Skład
100% Cassia Obovata
Kraj pochodzenia: Indie

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: