Hesh – Manjishta, Rubia Cordifolia – maska do włosów i twarzy w proszku
  • Hesh – Manjishta, Rubia Cordifolia – maska do włosów i twarzy w proszku

Hesh – Manjishta, Rubia Cordifolia – maska do włosów i twarzy w proszku

HES-019
Hesh
11,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Proszek powstaje ze zmielenia rośliny występującej w Himalajach. Może być wykorzystywany (po połączeniu z wodą lub hydrolatem) jako maska zmniejszająca łojotok i zwalczająca trądzik. Rubię dodaje się też do ziołowych farb w celu uzyskania różowych, czerwonych lub fioletowych refleksów.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
50 g

Opis

Po rozrobieniu z wodą Manjishta tworzy odżywczą, zwalczającą niedoskonałości maskę na skórę głowy i twarzy. Maska skutecznie zwalcza wypryski i stany zapalne oraz rozjaśnia przebarwienia. Zmniejsza łojotok i wspomaga leczenie trądziku.
Rubia jest bogata w antrachinony, które służyły do barwienia tkanin. Te właściwości wykorzystuje się także podczas ziołowej koloryzacji włosów. Rubię można dodawać do henny, cassi i indygo. Pomaga uzyskać rudości, czerwienie, truskawkowe (w mieszankach z cassią), różowe  (w mieszankach henny z indygo), fioletowe (na ciemnych włosach lub w mieszankach z indygo) refleksy.

Sposób użycia
W celu wzbogacenia ziołowej mieszanki koloryzującej włosy rubię należy dodać do innych ziół. Mieszankę przygotowywać jak zwykle. Ilość rubii jest zależna od planowanego koloru i zależy od wyjściowego koloru włosów oraz pozostałych składników mieszanki.
W celu wykonania maski normalizującej skórę twarzy należy niewielką ilość proszku wymieszać z odpowiednią ilością wody lub hydrolatu tak, by powstała rzadka papka. Nałożyć na skórę (twarzy lub głowy) i delikatnie wmasować. Dokładnie spłukać po 15 minutach.

Skład
Rubia Cordifolia (Indian Madder/Manjistha) 100%

Kraj produkcji: Indie

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: