Nanga – Henna 100 g

nan-01
Nanga
30,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Henna Nanga to wysuszone i bardzo miałko zmielone liście Lawsonii Inermis. Rozdrobniony z ciepłą wodą proszek tworzy naturalną farbę i odżywkę kondycjonującą do włosów, która nadaje im rudoczerwony kolor. Henna Nanga zwiększa objętość włosów, pogrubia je i nadaje im zmysłowy połysk. Zmniejsza przetłuszczanie się włosów i pozwala zachować zdrową, znormalizowaną skórę głowy.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
100 g

Opis

Henna Nanga koloryzuje włosy trwale na rudoczerwony kolor (włosy jasne, na włosach ciemnych można uzyskać burgund, kasztan, mahoń. Henna Nanga łączy się z keratyną włosów, dzięki czemu koloryzacja jest trwała. Stosowanie henny znacząco poprawia kondycję włosów i zwiększa ich grubość oraz objętość już podczas pierwszej aplikacji ziół. Henna znacząco zmniejsza wypadanie i przetłuszczanie się włosów, podnosi ich odporność na uszkodzenia oraz chroni przed promieniowaniem UV.  Hennę można mieszać z innymi ziołami lub przyprawami (kurkuma, papryka, sproszkowany burak) w celu osiągnięcia bardziej nasyconych odcieni. Na efekt koloryzacji wpływa czas ekspozycji na włosy. Im dłuższy henna ma kontakt z włosami, tym ciemniejszy, bardziej wyrazisty kolor.

Odcień henny możemy kontrolować i modyfikować dzięki dodatkom:
Rudy: cassia, kurkuma, acerola, napar z rumianku, nagietka, lipy, sok z rokitnika, miód
Czerwień: sproszkowana słodka papryka, sproszkowany burak, napar z hibiskusa, czarnej malwy, klitorii, herbaty
Zioła pakowane są w ekologiczne i biodegradowalne papierowe torebki.

Sposób użycia henny Nanga
Najpierw przygotowujemy zioła, gdyż wymagają odstawienia na jakiś czas, potem oczyszczamy skórę głowy i włosy (bezpośrednio przed aplikacją henny do włosów)
Przed nałożeniem henny włosy należy umyć szamponem z mocnum detergnentem (z sls, sles) oraz z EDTA, aby oczyścić włosy ze wszystkich zanieczyszczeń, nadbudowanych minerałów oraz silikonów.

Proszek należy wysypać do miski, dołożyć kwaśny dodatek (np. acerolę w proszku) i dodać wody destylowanej/naparu ziołowego/glutka lnianego o temperaturze 60 stopni, tak aby uzyskać konsystencję gęstej pasty. Mieszamy, aż znikną grudki. Odstawiamy w ciepłe miejsce na kilka godzin. Nakładamy na całą długość włosów na 3-6 godzin. Zabezpieczamy włosy foliowym czepkiem i starym ręcznikiem. Na końcu wpłukujemy pastę z włosów letnią wodą (włosy można uprzednio moczyć w misce, by potem łatwiej usunąć resztki ziół pod bieżącą wodą). Unikamy używania szamponu i kosmetyków do włosów przez ok. 48 godzin.

Dodatki pozwalające kontrolować kolor:

Na rudy:
cassia, kurkuma, acerola, napar z lipy, rumianku, nagietka, sok z rokitnika

Na czerwień:
sproszkowana papryka, burak, hibiskus, napar z czarnej malwy, czerwonej herbaty, ocet winny, kamala, kampesz, klitoria, rubia, czerwone drzewo sandałowe

Na brąz:
Napar z obierek ziemniaków, napar z łupin orzecha włoskiego, cynamon, kalpi tone, bhringraj

Skład
100% Lawsonia Inermis
Kraj pochodzenia: Indie

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: