Miksohenna -  henna Miksologia
  • Miksohenna -  henna Miksologia

Miksohenna - henna Miksologia

mz-02
Miksohenna
33,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Miksohenna to sproszkowane ziele Lawsonii Inermis przeznaczone do bezpiecznej koloryzacji włosów. Henna pogrubia, wzmacnia i kondycjonuje włosy, nadaje im objętość oraz przepiękny połysk. Miksohenna daje piękne, czerwone lub kasztanowe odcienie, tworząc niepowtarzalny, energetyczny efekt.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
100 g

Opis

Miksohenna to perfekcyjnie zmielona henna indyjska, dokładnie przetestowane przez autorkę bloga Henna Miksologia oraz założycielkę grupy facebookowej Henna na włosy Miksologia, Justynę Chmurę, hairdoctorist.

Miksohenna wiąże się z keratyną włosa, dzięki czemu barwi włosy trwale, wyraźnie je pogrubia, wygładza, nabłyszcza a także poprawia ich strukturę. Henna ma właściwości wzmacniające włosy, zmniejsza też ich wypadanie oraz poprawia kondycję skóry głowy. Tworzy na włosach zjawiskowe odcienie: pomarańcz, marchewkę, rudy, miedziany, ciepły brąz, winną czerwień, burgund. Zmieszana z indygo (hendigo) może służyć do budowania brązów. Miksohenna zawiera dużo barwnika i daje intensyne, dojrzałe, nasycone kolory.

Na końcowy efekt farbowania największy wpływ ma wyjściowy kolor włosów. Henna nie rozjaśnia włosów, przy jej uzyciu można uzyskać odcienie równie ciemne lub ciemniejsze niż kolor wyjściowy (ciemniejsze zwłaszcza po kilku hennowaniach). Po spłukaniu farby najlepiej nie myć włosów przez najbliższe 24-48 godzin, gdyż kolor się utlenia i nabiera trwałości. Można umyć włosy wcześniej, żeby zapobiec utlenianiu się barwnika (ciemnieniu koloru). Hennę można  mieszać z innymi ziołami (dodatki wpływają na efekt farbowania).

Miksohenna czerwień (lub kasztan na ciemnych włosach)

Włosy należy umyć szamponem z mocnym detergentem, ale nie zawierającym w składzie silikonów. Odsączyć, osuszyć i rozczesać. Jeśli woda w kranie jest twarda (zawiera dużo minerałów), można nałożyć po myciu maskę chelatującą. Jeśli użyty do mycia szampon zawiera Disodium/Tetrasodium
EDTA, można pominąć chelatację. Zabezpieczyć czoło tłustym kremem, założyć "domowe ubrania" (mogą powstać trudne do usunięcia plamy), nałożyć rękawiczki.
Hennę rozrabiamy na wodzie destylowanej (opcjonalnie na przegotowanej, jeśli nie jest twarda) o temp. ok. 50 stopni. Dodajemy kwaśny dodatek (http://henna-miksologia.blogspot.com/2017/01/dodatki-do-henny-cassi-i-henny-z-indygo.html). Mieszamy do uzyskania gładkiej pasty. Henna powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Przykrywamy i odstawiamy pastę w ciepłe miejsce (o temperaturze nie wyższej niż 50 stopni) na min. 8 godzin. Po tym czasie można sprawdzić, jak mocno wydzielił się barwnik, robiąc test na kawałku chusteczki. Powinien zostać intensywny ślad w miejscu naniesienia. Zabezpieczamy czoło tłustym kremem, nakładamy pastę pasmami na całą długość włosów (lub tylko na sam odrost). Nakładamy foliowy czepek oraz starą czapkę/turban z ręcznika. Trzymamy na włosach minimum 3 godziny. Dłuższa ekspozycja sprawia, że kolor jest ciemniejszy. Zmywamy hennę. Najłatwiej jest początkowo zanurzyć je w misce z letnią wodą i lekko odmoczyć. Można zmienić wodę i powtórzyć zabieg 2-3 razy, a resztkę spłukać pod bieżącą wodą.

Hennowanych włosów nie powinno się myć ani nakładać kosmetyków od razu, dopiero po 24-48 godzinach. Przez ten czas barwnik cały czas się utlenia i utrwala. Jeśli kolor, który uzyskaliśmy jest zbyt ciemny, można przerwać proces utleniania, myjąc włosy szamponem wcześniej niż zalecane 24-48 h od hennowania. Efekty hennowania najwyraźniej są widoczne na następny dzień.

Jesli masz dodatkowe pytania lub nie wiesz, jak dobrać proporcje, zajrzyj tutaj: http://henna-miksologia.blogspot.com/2017/01/jak-rozrobic-i-naniesc-na-wosy-henne.html

Miksohenna + Miksoindygo = Hendigo

Przy pomocy Miksohenny i Miksoindygo można farbować włosy na dowolne odcienie brązu.
Jak uzyskać wymarzony odcień brązy przy pomocy tych dwóch ziół?
Przygotowujemy hennę jak w przepisie powyżej. Tuż przed nałożeniem henny na przygotowane włosy, rozrabiamy indygo z wodą destylowaną o temperaturze pokojowej. rozrobione indygo łączymy z odstaną henną. Nakładamy jak zwykle.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub nie wiesz, jak dobrać proporcje, zajrzyj tutaj: http://henna-miksologia.blogspot.com/2017/01/hendigo-jak-przygotowac-henne-brazowa.html

Skład: 100% Lawsonia Inermis

Kraj pochodzenia: Indie

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: