Miksoindygo -  indygo Miksologia
  • Miksoindygo -  indygo Miksologia

Miksoindygo - indygo Miksohenna

mz-01
Miksohenna
33,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Miksoindygo to sproszkowane ziele indygo. Jest przeznaczone do bezpiecznej koloryzacji włosów. Ziele kondycjonuje włosy, wzmacnia je, leczy problemy skórne, nadaje włosom piękny, głęboki kolor czerni, czerni z niebieskim połykiem lub brązu (hendigo). Kolor jest żywy i lśniący.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
0
0/5 - 0 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
100 g

Opis

Miksoindygo to indygo doskonale przetestowane przez autorkę bloga Henna Miksologia oraz założycielkę grupy facebookowej Henna na włosy Miksologia, Justynę Chmurę, hairdoctorist.

Miksoindygo nadaje włosom kolor głębokiej atramentowej czerni z niebieską, kruczą poświatą. Przy jego użyciu możemy także budować brązy. Sproszkowane ziele kondycjonuje włosy, nadając im objętość i zdrowy wygląd. Włosy stają się lśniące i odporne na uszkodzenia. Produkt jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany przez kobiety w ciąży. Pokrywa także siwe włosy (przy farbowaniu siwych włosów zaleca się zrobić podkład z henny). Jest bardzo drobno zmielone, dzięki czemu łatwo nakłada się po rozwodnieniu z wodą.

Na finalny efekt koloryzacji decydujący wpływ ma wyjściowy kolor włosów oraz sposób postępowania z ziołami. Po spłukaniu ziół najlepiej zrezygnować z mycia włosów przez najbliższe 24-48 godzin, gdyż kolor nabiera trwałości. Indygo można dowolnie mieszać z innymi ziołami (przeważnie mieszane jest z henną). Indyga nie odstawiamy, po rozrobieniu z wodą o temperaturze pokojowej  powinno się je nakładać od razu na włosy. Indygo w postaci sproszkowanej ma kolor zielony, po zmieszaniu z wodą uwalnia swój głęboko niebieski barwnik. Indygo nadaje czarnym włosom piękny, niebieskawy połysk.

Na opakowaniu znajduje się informacja zarówno o dacie zbioru jak i dacie pakowania indygo.

Uwaga! Efekt końcowy farbowania naturalnymi środkami roślinnymi zależy od wyjściowego koloru włosów i sposobu przygotowania (dodatków i ich proporcji). Zanim więc zafarbujemy włosy, dobrze jest wykonać próbę na jednym kosmyku (to dodatkowo pozwoli wykluczyć alergię skórną na indygo). Świeżo po użyciu indygo nie powinno stosować farb chemicznych i rozjaśniaczy. Indygo nałożone na bardzo jasne lub rozjaśniane włosy może dać efekt turkusowej zieleni.

Czerń z niebieskim połyskiem

Uwaga na włosy bardzo jasne lub rozjaśniane, nałożenie indygo na takie włosy może się skończyć turkusową zielenią. Takie zabiegi możemy zrobić (jeśli jesteśmy absolutnie zdecydowane na drastyczne zmiany koloru) wyłącznie przy hennowaniu dwuetapowym). Włosów po nałożeniu indygo nie wolno rozjaśniać chemicznie, bo mogą stać się zielone.

Przygotowanie i nakładanie Miksoindygo

Należy umyć włosy szamponem z mocnym detergentem, ale bez silikonów. Osuszyć i rozczesać. Jeśli woda w kranie jest twarda, warto nałożyć po myciu maskę chelatującą. Zabezpieczyć czoło tłustym kremem, założyć "domowe ubrania" (na tkaninach mogą powstać trudne do usunięcia plamy), nałożyć rękawiczki.

Miksoindygo rozrabiać na wodzie destylowanej o temperaturze pokojowej (zioła po rozrobieniu powinny mieć konsystencję gęstej śmietany). Nakładać od razu (najlepiej podzielić włosy na niezbyt duże sekcje). Nałożyć foliowy czepek. Nałożyć starą czapkę lub turban z ręcznika. Trzymać ok. 2 godzin. Zmyć zioła letnią wodą (wcześniej można je moczyć w misce z wodą, w ten sposób łatwiej usunąć zioła z włosów). Spłukiwana woda może mieć zielonkawa barwę, czym nie należy się przejmować. Po umyciu włosów (nie wcześniej niż 24-48 godzin po nałożeniu ziół) należy zadbać o ich nawilżenie.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zajrzyj tutaj: http://henna-miksologia.blogspot.com/2017/01/jak-rozrobic-i-naozyc-indygo-by-zapao.html

Brązy - hendigo

Należy przygotować włosy do farbowania jak w powyższym akapicie. Przygotować hennę (http://henna-miksologia.blogspot.com/2017/01/jak-rozrobic-i-naniesc-na-wosy-henne.html). Po odstaniu, tuż przed nałożeniem dodać świeżo rozrobione indygo (jak w akapicie powyżej). Nakładać jak zwykle. Trzymać do 2 godzin. Zmyć letnią wodą. Proporcje indygo i henny można ustalać samodzielnie. Im więcej indygo, tym brąz będzie głębszy, ciemniejszy.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub nie wiesz, jak dobrać proporcje, zajrzyj tutaj: http://henna-miksologia.blogspot.com/2017/01/hendigo-jak-przygotowac-henne-brazowa.html

Czernie lub brązy na włosach siwych lub rozjaśnianych - hennowanie dwuetapowe.

Hennowanie dwuetapowe polega w skrócie na tym, że najpierw nakładamy czystą hennę (http://henna-miksologia.blogspot.com/2017/01/jak-rozrobic-i-naniesc-na-wosy-henne.html), a potem, następnego dnia nakładamy indygo (w celu uzyskania czerni) lub hendigo (w celu uzyskania brązów)

Jeśli masz dodatkowe pytania zajrzyj tutaj: http://henna-miksologia.blogspot.com/2017/01/hennowanie-dwuetapowe.html

Skład: 100% Indigofera Tinctoria

Kraj pochodzenia: Indie

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: