Indygo nadaje włosom głęboki, granatowy połysk. W mieszankach henny z indygo na włosach powstają brązy. Po nałożeniu indygo, włosy zachowują świeżość na dłużej. Same zioła działają jak delikatny, naturalny peeling skóry głowy. Po regularnym stosowaniu obserwuje się też szybszy wzrost włosów oraz wyraźną poprawę ich kondycji. Indygo nie należy rozjaśniać.
Sposób użycia
Przed nałożeniem henny włosy należy umyć szamponem z mocnum detergnentem (z sls, sles) oraz z EDTA, aby oczyścić włosy ze wszystkich zanieczyszczeń, nadbudowanych minerałów oraz silikonów.
Proszek należy wysypać do miski, wlać wody destylowanej o temperaturze pokojowej,w takiej proporcji, by uzyskać konsystencję budyniu. Do mieszanki dodajemy pół łyżeczki soli. Mieszamy do uzyskania gęstej pasty i pozbycia się grudek. Aby uniknąć przesuszenia włosów indygo i mieszanki z indygo można rozrobić na glutku lnianym. Nakładamy na włosy i zabezpieczamy folią spożywczą lub foliowym czepkiem/reklamówką. Indygo trzymamy na włosach 45 min. – maksymalnie 3 godzin. Na końcu wpłukujemy pastę z włosów letnią wodą (włosy można uprzednio moczyć w misce, by potem łatwiej usunąć resztki ziół pod bieżącą wodą). Unikamy używania szamponu i kosmetyków do włosów przez ok. 48 godzin.
Przygotowanie mieszanki koloryzującej na brąz:
Przed nałożeniem mieszanki dobrze jest położyć samą hennę, indygo znacznie lepiej łapie włosy uprzednio hennowane. Zioła rozrabiamy osobno. Hennę przygotowujemy jak zwykle (zalewamy ciepłą wodą, ale wyjątkowo – nie zakwaszamy jej, odstawiamy), indygo także standardowo (zalewamy wodą destylowaną o temperaturze pokojowej, dodajemy pół łyżeczki soli, nie odstawiamy). Świeżo przygotowane indygo dodajemy do odstanej henny bezpośrednio przed nałożeniem.
Skład (INCI)
Indigofera Tinctoria
Kraj pochodzenia: Indie