• Nowy

Henna marokańska Sahara Tazarine (ruda)

sah-01
26,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Sahara Tazarine to najwyższej jakości henna marokańska. Nadaje włosom intensywne, ogniste odcienie rudości. Jest bardzo dobrze zmielona i łatwo się ją nakłada. Nie wymaga tak długiego czasu odstawienia jak henny indyjskie. Puszcza barwnik bardzo szybko i koloryzuje naprawdę mocno. Jeśli marzysz o drapieżnych rudościach na włosach, to Sahara Tazarine jest najlepszym wyborem.

Produkt dostepny. Wysylka w ciagu 24h.

Ilość:
Masa netto
100 g

Opis

Henna wyraźnie pogrubia włosy, wzmacnia je i nadaje im piękny połysk. Już pierwsza aplikacja znacznie zwiększa grubość i objętość włosów oraz poprawia ich kondycję. Henna, wiążąc się z keratyną włosa, ma silne zdolności regeneracyjne. Włosy po nałożeniu henny są w znacznie lepszej kondycji i zachwycają świetlistym, intensywnym kolorem. Sahara Tazarine tworzy wyjątkowo ogniste, soczyste, intensywne, jaskrawe rudości. Przy użyciu Sahary Tazarine wyjątkowo trudno jest uzyskać czerwienie, to henna typowo ruda. Od indyjskich ziół różni się tym, że znacznie wolniej ciemnieje i  nadbudowuje się znacznie wolniej, więc kolejne aplikacje nie sprawiają, że kolor jest coraz ciemniejszy i stopniowo przechodzi w mahoń/brąz. Każda aplikacja Sahary Tazarine pozwala uzyskać intensywne, lisie odcienie. Sahara puszcza barwnik znacznie szybciej niż klasyczna indyjska henna, dlatego nie wymaga długiego odstawienia. Jest bardzo dobrze zmielona, dlatego nadaje się także do tworzenia zmywalnych tatuaży na skórze (mehendi). Sahara Tazarine jest bardzo często wybieraną henną, jedyną henną marokańską, którą można kupić w Polsce (ma badania fitosanitarne).

Sposób użycia
Odpowiednią ilość henny wymieszaj z przegotowaną wodą o temp. ok. 50-60 stopni. Dodaj zakwaszacz (amlę, acerolę, sok jabłkowy, sok z hibiskusa lub inny, który obniży pH ziół)i dokładnie wymieszaj. Odstaw hennę na 2-3 godziny. Sahara puszcza barwnik bardzo szybko. Pastę nałóż na świeżo umyte i odsączone włosy (najlepiej szamponem z EDTA). Nałóż foliowy czepek i turban/czapkę, która pomoże trzymać temperaturę pasty. Trzymaj na włosach min. 2 godziny. Spłucz wodą pastę z włosów. Najlepiej sprawdza się moczenie włosów w miednicy i kilkukrotne wymienienie wody. Po tym etapie znacznie łatwiej usunąć resztki ziół pod bieżącym strumieniem wody. Unikaj mycia włosów przez min. 24-48 godzin i nakładania kosmetyków, które mogą przeszkadzać w wiązaniu się barwnika we włosie.

Skład (INCI)
100% Lawsonia Inermis

Kraj produkcji: Maroko

Opinie 0 0 1 2 3 4 0 opinii

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: