Pole henny – Cassia (Kasja) „henna bezbarwna” (ze złotą poświatą)
  • Pole henny Cassia (Kasja) w doskonałej cenie - zapraszamy
  • Pole henny – Cassia (Kasja) „henna bezbarwna” (ze złotą poświatą)

Pole henny – Cassia (Kasja) „henna bezbarwna” (ze złotą poświatą)

ph-02
Pole Henny
15,00 zł

Wysyłka od 11,00 zł

Cassia Pole henny to sproszkowane ziele senny (Cassia Obovata) przeznaczone do pogrubienia, kondycjonowania i wzmocnienia włosów. Włosom jasnym nadaje ciepłe, złotawe tony. Dodana do mieszanki koloryzującej włosy ciemne sprawia, że kolor jest jaśniejszy, a tony cieplejsze. Ziele pogrubia włosy, wzmacnia je, leczy problemy skórne, nadaje włosom oszałamiający blask.

Data ważności: 12/2023 r.

Produkt niedostepny.

Ilość:

Razem Opinii Razem Opinie:
5
5,00/5 - 1 opinie

Obecnie w sklepie trwa przerwa urlopowa, złożone zamówienia wyślemy od 25 września 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia.

Masa netto
100 g

Opis

Pole henny Cassia Obovata - dlaczego warto?

Cassia wiąże się z białkami włosa, pokrywa je ochronną warstwą, która zapobiega utracie wody oraz odbija szkodliwe promieniowanie słoneczne. Włosy stają się grubsze, bardziej puszyste, gładkie i lśniące. Pole henny Cassia pomaga też zmniejszyć wypadanie włosów.

Cassia obovata, ziele do produkcji „bezbarwnej” henny pochodzi z indyjskiego Rajasthanu. Jest to czysta, pozbawiona pestycydów i chemicznych dodatków uprawa. Cassia jest pakowana w nowe, ekologiczne opakowania.

Pole henny Cassia (kasja) bardzo dobrze kondycjonuje włosy oraz nadaje im złotawą poświatę. Nie barwi włosów, ale nadaje im złoty blask. Cassię można stosować samodzielnie w celu pogrubienia i poprawienia kondycji włosów albo w mieszankach z ziołami barwiącymi (tutaj najlepiej odstawić ją do utlenienia osobno).

Sposób użycia
Umyj włosy szamponem (bez silikonów, najlepiej z dodatkiem SLES lub SLS, by lepiej doczyścić włosy przed koloryzacją).
Wymieszaj potrzebną ilość proszku (w zależności od długości i gęstości włosów) z ciepłą wodą o temperaturze około 50 °-60° C, aby utworzyć gładką pastę o konsystencji gęstej śmietany. Pozostaw hennę do utlenienia na co najmniej 30 minut (lub nawet na 12 godziny) w ciepłym miejscu. Dobrze jest dodać zakwaszacz (sok z cytryny, amlę, acerolę, sok jabłkowy, ocet jabłkowy, który pozwoli na lepsze wydobycie barwnika). Załóż rękawiczki ochronne, aby chronić ręce przed zabarwieniem. Zabezpiecz czoło, uszy i kark tłustym kremem, by nie uległy zafarbowaniu. Podziel włosy na sekcje, nakładaj dokładnie pastę od nasady po końce w każdej sekcji. Owiń głowę folią i nałóż ręcznik, aby zachować odpowiednią temperaturę (ciepło otwiera łuski włosa i ułatwia hennie penetrację). Pozostaw na włosach przez 2-3 godziny. Zmyj hennę ciepłą wodą. Wstrzymaj się od mycia włosów szamponem przez 24-48 h w celu utlenienia się farby na włosach i utrwaleniu efektu.

Jeżeli mieszasz cassię z innymi ziołami koloryzującymi włosy (henną itp.) radzimy odstawiać je osobno.

Skład: 100% Cassia Obovata 

Kraj pochodzenia: Indie

Opinie 5,00 0 1 2 3 4 1 opinii

0 1 2 3 4
(5/5

Świetna

Pole Henny ma chyba najlepsze zioła do koloryzacji włosów, jakich miałam okazję używać. Perfekcyjnie zmielone, łatwo się je nakłada, rozrobione zioła nie spływają z włosów.

1

Otrzymaj 5% rabatu na start i zapisz się do naszego darmowego newslettera: